Четвер, 28.03.2024, 17:58

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Батькам | Реєстрація | Вхід

Сім заповідей для батьків
1. Не вважайте дитину своєю власністю - вона Божа.
2. Любіть її такою, якою вона є, навіть якщо вона не надто талановита, не в усьому досягає успіху...
3. Не очікуйте, що вона виросте саме такою, якою хочете Ви, - допоможіть їй стати собою
4. Запам’ятайте: найголовніший ваш обов’язок - розуміти і втішати.
    Ви - не суддя, не приклад для наслідування, а людина, на грудях якої можна виплакатись і у п’ять, і в п’ятдесят років.
5. Не переймайтесь, якщо не можете чогось зробити для сина чи дочки. Найгірше, якщо можете, але не робите.
6. Усвідомте: для дитини зроблено замало, якщо зроблено не все.
7. Не очікуйте на вічну вдячність: ви дали життя своїй дитині, вона віддячить вам онуками.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!!!
- Ніколи не займайтесь "виховною роботою" в поганому настрої.
- Чітко визначте, що ви хочете від дитини (і поясніть це їй), а також дізнайтесь, що вона думає з цього приводу.
- Надайте дитині самостійність, не контролюйте кожен її крок.
- Не підказуйте готового рішення, а показуйте можливі шляхи до нього.
- Не пропустіть моменту, коли досягнуто перших успіхів. Відмітьте їх.
- Вкажіть дитині на допущену помилку, щоб вона осмислила її.
- Оцінюйте вчинок, а не особистість. Пам’ятайте: сутність людини і її окремі вчинки не одне і те саме.
- Дайте дитині відчути (посміхніться, доторкніться), що співчуваєте їй, вірите в неї, не зважаючи на помилку.
- Виховання - це наступність дій.
- Вихователь повинен бути твердим.

Ви повинні знати
- З ким приятелює ваша дитина
- Де проводить вільний час
- Чи не пропускає занять у школі
- В якому вигляді або стані повертається додому

Ви зобов’язані помітити і відреагувати, коли
- В домі з’явилися чужі речі (виясніть, чиї вони)
- В домі є запах паленої трави або синтетичних речовин (це може свідчити про куріння сигарет із наркотичними речовинами)
- В домі з’явилися голки для ін’єкцій, дрібні частинки рослин, чимось вимащені бинти, закопчений посуд (це може свідчити про вживання наркотичних препаратів)
- В домі з’явилися ліки, які діють на нервову систему і психіку (виясніть, хто і з якою метою їх використовує)
- В домі надто часто є запах засобів побутової хімії - розчинників, ацетону тощо (це може свідчити про захоплення дітей речовинами, які викликають стан одурманювання)
- Відбулася швидка зміна зовнішнього вигляду та поведінки дітей: порушилася координація рухів, підвищилася збудженість або в’ялість, з’явились сліди на венах, розширення зіниць тощо.

Пам’ятка для батьків
  • Якщо дитину постійно критикують, вона вчиться ненавидіти
  • Якщо дитина живе у ворожнечі, вона вчиться агресивності
  • Якщо дитину висміюють, вона стає замкненою
  • Якщо дитина росте в докорах, вона вчиться жити з почуттям провини
  • Якщо дитину хвалять, вона вчиться бути вдячною
  • Якщо дитину підтримують, вона вчиться цінувати себе
  • Якщо дитина живе в розумінні й доброзичливості, вона вчиться знаходити любов у цьому світі

Почуйте серцем голос вашої дитини
- Окрім їжі, дайте мені сердечне тепло, безпечний спокій і вашу любов.
- Дозвольте втішатися моїми замислами у цьому дивному світі постійних змін.
- Дозвольту у міру моїх сил сідати, соватись, ставати, ходити, бігати, лазити, скакати.
- Не кажіть, що я співаю, бавлюся чи експерементую "забагато, задовго, зачасто".
- Дозвольте мені ставити запитання і отримувати чесні відповіді, а також експерементувати, шукати і досліджувати.
- Не ідентифікуйте ваші почуття і думки з природними потребами мого організму.
- Не карайте мене, коли я й так переживаю за невдачі, сама ж бо невдача є вже карою для мене.
- Говоріть до мене серцем, очима, усмішкою, вашими руками: ваші слова не завжди мені зрозумілі.
- Нехай довкола мене живуть хороші, ніжні і лагідні люди.
- Нехай тут царює мир - передумова мого розвитку.
- У вашій хаті дайте мені у власність один куточок і частину вашої уваги а вашого часу.
- Навчіть мене розуміти і відчувати красу і тішитися - радіти з усього, хоч би навіть і з найбільшої дурнички.
- Підтримуйте і заохочуйте мене до праці, навіть і тоді, коли я роблю ще сотні помилок.
- Будьте терплячі до мого безладдя, я ж бо є тільки дитиною і учнем.
- Надайте і мені частину відповідальності, виміряну до моїх сил і моїх можливостей.
- Навчіть мене брати участь у забаві, занятті та праці.
- Коли попросите зробити мене те або інше, скажіть також "як" і "чому".
- Зробіть усе, щоб я відчувала свою значущість і потрібність для вас, своє місце у планах вашої родини та школі.
- Будьте до мене доброзичливі і лояльні, щоб я навчалася віддячувати іншим людям тим самим.
- Покажіть на власному прикладі, як дотримуватися обіцянки, слова.
- Не сприймайте мене як немовля, коли я росту іхочу бути великою.
- Нехай ніколи не буду боятися втратити вашулюбов.
- Не нав’язуйте мені ваших переляків і острахів.
- Допоможіть мені поступово перемагати біль і марні забаганки.
- Навчіть мене врівноваженості, коли ви на мене гніваєтеся, та не боятися гніву, коли він справедливий та виправданий.

«  Березень 2024  »